ІV-та КРЪГЛА МАСА В КАДЪР: ШИРОКА ЛЪКА, РОДОПИТЕ

сряда, 29 октомври 2014 г.

Община Смолян Кметство Широка лъка Регионален исторически музей „Стою Шишков” Клуб „Приятели на музея в Смолян“

ОРГАНИЗИРАТ ІV-та КРЪГЛА МАСА

В КАДЪР: ШИРОКА ЛЪКА, РОДОПИТЕ

с. Широка лъка, община Смолян 24 септември 2014 г, 10.30 – 13.30 часа Зала: Кметство Широка лъка

10.30 Официално откриване на Форума. Поздравления към участниците от името на Община Смолян и кметство Широка лъка.

Широка лъка и околностите – ретроспекции Водещ: доц. д-р Русалена Пенджекова 10.40 – 12.00 ч.

„Градището“ край Гела. Презентация на Дамян Дамянов, археолог в РИМ „Стою Шишков” – Смолян.

Базиликата в Гела. Презентация на Николай Бояджиев, докторант към ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“.

Широка лъка: личности – Капитан Петко Войвода, родопски поборник. Презентация на Златка Петрова, гл. уредник в РИМ „Стою Шишков” – Смолян.

Широка лъка: личности – Стефан І, митрополит Софийски, Екзарх Български. Презентация на доц.д-р Русалена Пенджекова, ПУ „Паисий Хилендарски“ – Филиал Смолян.

Широка лъка: личности – ген. Калин Найденов. Презентация на Таня Марева, директор РИМ „Стою Шишков” – Смолян.

12.00 – 12.30 Кафе пауза

Широка лъка – различни погледи Водещ: Златка Петрова 12.30 – 13.30

Широка лъка – домакин на устойчиви Младежки инициативи. Презентация на Анна Кирилова, Фондация „Ден Гри“ и Маруся Бочукова, директор на ОУ „Н.Й. Вапцаров“ – Широка лъка.

Видово разнообразие от района на Широка лъка. Презентация на д-р Огнян Тодоров, директор на Регионален природонаучен музей – Пловдив, и Георги Дудин – уредник.

Архивни богатства за Широка лъка, съхранявани в Смолянския музей. Презентация на Ваня Йорданова, уредник в РИМ „Стою Шишков” – Смолян.

За движението „Европейски дни на наследството“ и прояви в Смолян Презентация на Донка Симеонова, уредник в РИМ „Стою Шишков” – Смолян.

13.15-13.30 Заключителна дискусия.

В рамките на Европейските дни на наследството – Смолян`2014