10 години клуб приятели на музея в Смолян

вторник, 28 август 2018 г.

Скъпи приятели, На 25.09.2018 г. клуб приятели на музея ще чества своя 10 годишен юбилей. Празникът съвпада и с отбелязването на Европейската година на културното наследство – 2018 и Европейските дни на наследството – 2018. Всяка година в края на месец септември Регионален исторически музей „Стою Шишков“ – Смолян в партньорство с Община Смолян и клуб „Приятели на РИМ „Стою Шишков“ – Смолян организират разнообразни инициативи по повод Европейските дни на наследството. Тази година мотото на Европейски дни на наследството – 2018 е „Изкуството да споделяш!“. В тази връзка клуб „Приятели на РИМ „Стою Шишков“ – Смолян организира дарителска акция, отправена към членовете на клуба – дарете на музея ръчно изработени от Вас арт творения (с мотиви от Родопите) под мотото „Изкуството да споделяш!“ Благодарим Ви! Поканата е отворена и за приятелите на музея, които не са майстори, но искат да дарят по свое желание семейна реликва, архивна снимка и др.! Допълнително ще Ви информираме за програмата на 25.09.2018 г. Очакваме Ви!